Ústecký kraj - Osmačtyřicet hasičů, policistů a záchranářů z celého kraje převzalo z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka Záslužné medaile Ústeckého kraje, a to jako projev uznání činnosti všech složek Integrovaného záchranného systému zaměřené na ochranu životů, zdraví a majetku občanů.

Slavnostní udílení Záslužné medaile se letos uskutečnilo ve velkém sále ústecké Větruše. Při této slavnosti byly uděleny i třem lidem Medaile hejtmana Ústeckého kraje. Ve většině případů totiž slavnostní medaile udělil hejtman Oldřich Bubeníček oceněným profesionálům za mimořádné výkony při službě prokázáním odvahy a především za záchrany životů nebo jejich majetku.

Šlo například také o profesionální i dobrovolné hasiče, kteří zasahovali u velkého požáru litvínovské chemičky v loňském roce.

Za dlouholetou úspěšnou činnost byli oceněni také lékaři a záchranáři záchranné služby. Policisté zase získali medaile za záchranu toho nejcennějšího, a to lidského života.

Jako kolektiv pak medaile obdržela i Městská policie Krupka a Městská policie Varnsdorf, které jsou zapojeny do projektu „Chráníme to nejcennější" jehož cílem je zlepšení dostupnosti včasné defibirilace pomocí automatizovaných externích defibrilátorů (AED). A strážníci v Krupce i ve Varnsdorfu mají na svém kontě již několik zachráněných životů.

Celý článek na e-mostecko

Go to top