Ústecký kraj - Osmačtyřicet hasičů, policistů a záchranářů z celého kraje převzalo z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka Záslužné medaile Ústeckého kraje, a to jako projev uznání činnosti všech složek Integrovaného záchranného systému zaměřené na ochranu životů, zdraví a majetku občanů.

Slavnostní udílení Záslužné medaile se letos uskutečnilo ve velkém sále ústecké Větruše. Při této slavnosti byly uděleny i třem lidem Medaile hejtmana Ústeckého kraje. Ve většině případů totiž slavnostní medaile udělil hejtman Oldřich Bubeníček oceněným profesionálům za mimořádné výkony při službě prokázáním odvahy a především za záchrany životů nebo jejich majetku.

Šlo například také o profesionální i dobrovolné hasiče, kteří zasahovali u velkého požáru litvínovské chemičky v loňském roce.

Za dlouholetou úspěšnou činnost byli oceněni také lékaři a záchranáři záchranné služby. Policisté zase získali medaile za záchranu toho nejcennějšího, a to lidského života.

Jako kolektiv pak medaile obdržela i Městská policie Krupka a Městská policie Varnsdorf, které jsou zapojeny do projektu „Chráníme to nejcennější" jehož cílem je zlepšení dostupnosti včasné defibirilace pomocí automatizovaných externích defibrilátorů (AED). A strážníci v Krupce i ve Varnsdorfu mají na svém kontě již několik zachráněných životů.

Celý článek na e-mostecko

Původní hasičská jednotka z Holandska,  které náš DENNIS patřil

Vážený pane starosto, ráda bych chtěla tímto dopisem poděkovat Vašim členům výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů města Horní Jiřetín za aktivní účast při likvidaci požáru v Janově.
Dne 4. července 2015 v nočních hodinách byla Vaše jednotka přivolána k likvidaci požáru bytové jednotky v Janově, ul. Sadová, č.p. 285. Jednalo se o rozsáhlý požár v 7. nadzemním podlaží. Díky poloze požářiště a vysoké intenzitě hoření byla likvidace pro zasahující hasiče velmi fyzicky náročná.
Členové Vaší jednotky přistoupili k plnění úkolů uložených velitelem zásahu svědomitě, disciplinovaně a s velkým osobním nasazením. Děkuji Vám i členům výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Horní Jiřetín za neocenitelnou pomoc a spolupráci při zdolávání mimořádných událostí na území okresu Most.

plk. Ing. Eva Benáková
ředitelka územního odboru Most
HZS Ústeckého kraje

za účast 29.5.2015 na "DNI DĚTÍ" v Mateřské škole v Horním Jiřetíně.

Dobrý den,
velice ráda bych touto cestou poděkovala za skvělou spolupráci při organizaci dětského dne v Mateřské škole v Horním Jiřetíně. V dopoledních hodinách dne 29. 5. 2015 přijeli členové sboru dobrovolných hasičů Horního Jiřetína (pan Fr. Smolák a pan L. Novotný st.), aby dětem předvedli Dětem předvedli ukázku své práce a technické vybavení. Moc si vážíme jejich činnosti a děkujeme za jejich profesionální a přitom velice přátelské, laskavé jednání a ochotu. Krásná atmosféra je vidět i z fotografií (fotogalerie ZDE...) Těšíme se na další spolupráci. Ještě jednou oběma srdečný a upřímný dík.

Za kolektiv Základní školy a Mateřské školy
Bc. J. Laliková

TFA GERMANY 2014: Na evropském mistrovství TFA v Mönchengladbachu Češi potvrdili svou dominanci